fbpx
+370 611 15551
Sanus klinika / Protezavimas

Protezavimas

Kariesas, įvairios traumos ar aplink dantį esančių audinių ligos gali sąlygoti viso danties ar jo dalies praradimą. Dantų protezavimas yra procedūra, padedanti atstatyti ne tik trūkstamus pavienius dantis, bet ir ištisas jų eiles. Dantys yra protezuojami tais atvejais, kai nepakanka plombavimo ar kitų įprastinių metodų. Skirtingos protezavimo metodikos leidžia atkurti ne tik estetinį šypsenos vaizdą, bet ir dantų funkciją. Protezuojant galima tiksliai atkurti suirusius danties kietuosius audinius. Protezavimas taip pat visada atliekamas po dantų implantų sriegimo procedūros.

Protezavimo metodika kiekvienam pacientui parenkama priklausomai nuo situacijos, paties paciento poreikių bei pageidavimų ar finansinių galimybių. Paprastai dantų protezavimo būdai skirstomi į dvi grupes:

  • Išimamieji protezai – tai dantų atkūrimo metodas, taikomas dalies arba visų dantų netekusiems pacientams. Išimamuosius protezus dažniausiai renkasi tie, kurie nepageidauja arba neturi galimybės pasirinkti dantų atkūrimo implantais. Išimamieji protezai gali būti dviejų rūšių: lanko atraminiai protezai (kai trūksta kelių dantų), bei dalinės arba pilnos dantų plokštelės (kai trūksta daugumos ar visų dantų). Tai – pakankamai pigus, tačiau įvairių trūkumų turintis restauravimo metodas: išimamieji protezai nėra ilgaamžiai, ne visuomet stabiliai laikosi burnos ertmėje, kartais gali sukelti diskomfortą ar skausmą
  • Neišimami (fiksuoti) protezai – tai protezai, fiksuojami ant paciento dantų arba ant implantų. Fiksuotais protezais gali būti atkuriami nuskilę, nudilę, nusidėvėję ar įtrūkę dantų audiniai, bei dantys, kurie buvo prarasti dėl traumų ar burnos ertmės ligų. Priklausomai nuo individualios paciento situacijos, gali būti taikomi skirtingų rūšių fiksuotieji protezai: vainikėliai, daliniai vainikėliai (mikroprotezai), tiltai, venyrai ar protezai ant dantų implantų. Šios restauracijos gaminamos iš patikimų ir ilgaamžiškų medžiagų, užtikrinančių tinkamą kramtymo funkciją. Visi šie protezai yra neišimami, o pagrindinis jų privalumas tas, kad pacientas atrodo ir jaučiasi tarsi su savais dantimis. Tai – komfortiškas ir estetiškas protezavimo būdas, leidžiantis sukurti natūraliai atrodančią šypseną.

Atvykite į SANUS odontologijos kliniką, kur specialistas įvertins jūsų burnos ertmės būklę, pasiūlys keletą tinkamiausių protezavimo metodų, supažindins su jų privalumais bei trūkumais ir atkurs jūsų dantis atsižvelgdamas į visus pageidavimus. Prireikus, prieš protezavimą atliksime dantų plombavimą, profesionalią burnos higieną ar kitas reikalingas procedūras.

SANUS KLINIKOJE  medicinos ir sveikatinimo paslaugas galite įsigyti ypač geromis  sąlygomis pirmi 12 mėn. be jokio pabrangimo*!

Nuo ko priklauso dantų protezavimo kaina?