fbpx
+370 611 15551
Sanus klinika / Ortodontija

Ortodontija

Esminis ir pagrindinis ortodontinio gydymo tikslas – netaisyklingos dantų padėties ar sąkandžio korekcija. Ortodontiniu gydymu siekiama sukurti ne tik estetiškai atrodančią šypseną, bet ir taisyklingą sąkandį, užtikrinantį visų dantų kaip harmoningos sistemos funkcionavimą.

Dažniausiai į ortodontijos specialistą kreipiamasi dėl estetinių priežasčių – pacientai būna nepatenkinti susigrūdusiais, kreivais ar pernelyg vienas nuo kito nutolusiais dantimis. Tačiau ortodontija padeda išspręsti ne tik estetines, bet ir funkcines problemas: po dantų tiesinimo tampa lengviau tarti kai kuriuos garsus, pagerėja kramtymo efektyvumas. Be to, kreivus dantis kur kas sudėtingiau tinkamai prižiūrėti bei valyti, todėl galima teigti, kad ortodontinis gydymas sumažina ėduonies atsiradimo bei periodonto ligų riziką. Nors ortodontiškai dažniausiai gydomi paaugliai, šį gydymą galima efektyviai taikyti ir suaugusiems.

Ortodontinis gydymas gali būti atliekamas pasitelkiant įvairias ortodontines priemones. Viena populiariausių – breketai. Breketų sistemą paprastai sudaro ant dantų paviršiaus fiksuojami breketai, dar vadinami kabėmis, ir prie jų tvirtintas ortodontinis lankas. SANUS odontologijos klinikoje ortodontiniam gydymui taikomos šios patikimos ir efektyvios breketų sistemos:

Safyriniai breketai – itin patraukliai atrodanti breketų rūšis. Šie breketai beveik nepastebimi ant dantų, nes yra pagaminti iš medžiagos, atspindinčios natūralią dantų spalvą.

Liežuviniai breketai – pati estetiškiausia breketų rūšis, nes yra tvirtinami vidinėje dantų pusėje. Su šia breketų sistema niekas nepastebės, kad Jūsų dantys yra tiesinami.

Beligatūriniai breketai – iš kitų breketų sistemų išsiskiria tuo, kad juos sutvirtinantis lankas turi specialų užraktą ir yra mažiau spaudžiamas prie breketų, todėl sumažėja trintis. Ši sistema užtikrina, kad ortodontinis gydymas vyks greičiau ir sklandžiau.

Dar viena alternatyva – dantų tiesinimas specialiomis permatomomis AIRNIVOL® kapomis. Tai – revoliucinga odontologijos naujovė, leidžianti išvengti dantų tiesinimo tradiciniais breketais. AIRNIVOL® sistema dažniausiai naudojama:

  • Susigrūdusių dantų tiesinimui;
  • Tarpų tarp dantų panaikinimui;
  • Sąkandžio korekcijai.

Pirmiausia, specialistas įvertina, ar pacientas yra tinkamas kandidatas dantų tiesinimui kapomis. Tuomet sudaromas gydymo planas, nuimami dantų atspaudai, pagal kuriuos AIRNIVOL® laboratorijoje pasitelkiant kompiuterines 3D technologijas pagaminamas individualus kapų rinkinys. Vienas kapų komplektas dėvimas maždaug 2 savaites, tuomet reikia nešioti kitą. Tokiu būdu dantys milimetras po milimetro stumiami į reikiamą vietą.

Keletas tradicinių breketų ir AIRNIVOL® dantų tiesinimo sistemos skirtumų:

BREKETAI DANTŲ TIESINIMO KAPOS
Spalva Metalo, dažniausiai sidabro atspalvis Permatoma / Nematoma
Gydymo trukmė 24 valandas per parą, vidutiniškai 2 metus (priklausomai nuo atvejo) 22 – 24 valandas per parą, 6 – 18 mėnesių (priklausomai nuo atvejo)
Priežiūra Dažnesnė ir itin kruopšti burnos higiena, reikia specialaus dantų šepetėlio ir skalavimo skysčio, būtinas tarpdančių valymas Dantis reikia prižiūrėti įprastai, kapų priežiūrai naudoti šepetėlį ir dantų pastą, neturinčią abrazyvių medžiagų
Vizitai pas specialistą Kas mėnesį Kas 4 – 6 savaites
Pliusai Tinka gydant sudėtingus atvejus;

Yra itin stabilūs;

Platus pasirinkimas priklausomai    nuo poreikių ir finansinių galimybių.

Nepastebimi ant dantų;

Prireikus galima išsiimti;

Nesukelia sunkumų valgant, galima rinktis bet kokį maistą;

Nesukelia diskomforto.

Minusai Gali sukelti skausmą ir diskomfortą;

Apsunkina kasdienę burnos higieną;

Privalu atsakingai rinktis maistą ir vengti kai kurių maisto produktų.

Privalu valyti po kiekvieno valgio;

Reikalauja griežtos savikontrolės (jei kapos nebus dėvimos nurodytą laiką, rezultatas nebus pasiektas).

Netinka pacientams,  kurie… Aktyviai užsiima kai kuriomis sporto šakomis Turi sudėtingų sąkandžio problemų

Norite turėti tiesius ir taisyklingus dantis? Atvykite į SANUS kliniką, ir mes padėsime Jums išsirinkti labiausiai tinkantį ortodontinio gydymo metodą, atsižvelgiant ne tik į dantų padėtį, bet ir į Jūsų poreikius.

SANUS KLINIKOJE  medicinos ir sveikatinimo paslaugas galite įsigyti ypač geromis  sąlygomis pirmi 12 mėn. be jokio pabrangimo*!