fbpx
+370 611 15551
Sanus klinika / Periodontologija

Periodontologija

Periodontas – tai sudėtingas dantis supančių audinių kompleksas, apimantis dantenas, žandikaulio kaulą ir periodonto raištį. Periodontologija yra šių audinių ligų gydymas, kurio metu taikomos plataus spektro odontologinės procedūros – nuo profesionalios burnos higienos iki chirurginio gydymo metodų taikymo.

Nustatyta, kad daugiau nei 70 proc. vyresnio nei 35 metų amžiaus sulaukusių asmenų susiduria su periodonto ligomis – nuo paprasto dantenų uždegimo (gingvito), iki sudėtingo minkštuosius audinius ir žandikaulio kaulą apimančio periodontito. Periodonto ligų atsiradimą paskatinti gali netinkama burnos higiena, laiku nepašalinami dantų akmenys bei apnašos, rūkymas, hormoniniai organizmo pakitimai, įvairūs lėtiniai susirgimai ar tam tikros medikamentų grupės.

Gingvitas – burnos ertmėje esančių bakterijų sukeltas dantenų uždegimas. Ši liga yra nesudėtingai kontroliuojama bei gydoma laikantis burnos higienos taisyklių bei reguliariai lankantis pas burnos higienistą.

Periodontitas – infekcinės kilmės susirgimas, pažeidžiantis ne tik dantenas, bet ir žandikaulio kaulą. Reaguodamas į infekciją, organizmas pradeda ardyti kaulą ir aplink dantis esantį jungiamąjį audinį, todėl negydant šios ligos, nyksta žandikaulio kaulas ir ilgainiui netenkama dantų.

Laiku nepradėjus reikiamo gydymo, dėl šių ir kitų periodonto ligų dantys tampa paslankūs ir iškyla rimta rizika jų netekti. Periodonto ligos iš pradžių dažnai nepasireiškia jokiais pastebimais simptomais, tačiau būtina atkreipti dėmesį, jeigu kamuoja:

  • Blogas burnos kvapas;
  • Paraudusios, jautrios ar kraujuojančios dantenos;
  • Skausmas kramtant;
  • Dantų jautrumas;
  • Dantenų paslankumas;
  • Apsinuoginusios dantų šaknys.

Nedelskite, nes šie požymiai gali būti ženklas, kad turite rimtų problemų. Apsilankykite pas SANUS odontologijos specialistą, kuris nustatys, ar turite periodonto ligų ir paskirs tinkamiausią bei efektyvų gydymą.

SANUS KLINIKOJE  medicinos ir sveikatinimo paslaugas galite įsigyti ypač geromis  sąlygomis Pirmąją įmoką galėsite atidėti iki 3 mėnesių!