fbpx
+370 611 15551
Sanus klinika / Naujienos  / Ką dantys sako apie jūsų sveikatą?
Ką dantys sako apie jūsų sveikatą?

Ką dantys sako apie jūsų sveikatą?

Mūsų organizmas yra harmoninga sistema. Specialistų teigimu, vos pažvelgus į odą, nagus ar plaukus, galima spręsti apie viso organizmo būklę ir netgi nustatyti įvairius susirgimus. Lygiai tokiu pačiu sveikatos būklės indikatoriumi tapti gali ir žmogaus burnos ertmė – įvertinus dantų, liežuvio dantenų ir kitų aplink dantis esančių audinių būklę, galima spręsti apie žmogaus miego kokybę, kasdienius įpročius, streso lygį ar lėtines ligas. Profesionalus ir patyręs gydytojas odontologas, vos pažvelgęs į jūsų burną, gali įvertinti šiuos rodiklius:

 

  • Nerimas ir nepakankamas poilsis. Jeigu dažnai patiriate stresines būsenas, tai gali paveikti jūsų burnos ertmės būklę. Odontologai pastebi, kad nerimą, stresą ar miego sutrikimus išgyvenantys žmonės dažnai ima griežti dantimis. Dėl šios priežasties dantų paviršius ilgainiui nudyla ir tampa lygus. Susidūrus su šia problema, derėtų kreiptis į gydytoją odontologą dėl specialios apsauginės plokštelės – bruksizmo kapos pagaminimo. Tačiau svarbu pašalinti ne tik pasekmę, bet ir priežastį – mokykitės valdyti stresą, pakankamai laiko skirkite poilsiui.

 

  • Mityba. Ant dantų susikaupusios apnašos ar pakitusi dantų emalio spalva aiškiai rodo, kad žmogus yra linkęs vartoti tam tikrus maisto produktus – saldumynus, kavą, aštrius padažus, gazuotus gėrimus ir t.t. Stenkitės kuo rečiau vartoti dažančių savybių ar daug cukraus turinčius produktus ir nepamirškite apsilankyti pas gydytoją odontologą profesionaliai burnos higienai.
  • Žalingi įpročiai. Piktnaudžiavimas alkoholiu ir nikotinu – vieni didžiausių burnos ertmės sveikatos priešų. Tyrimų duomenimis, nesaikingai vartojant alkoholinius gėrimus bei rūkant, ženkliai padidėja parodontozės bei dantenų ligų rizika, taip pat žymiai greičiau kaupiasi dantų apnašos.

 

  • Nusilpusi imuninė sistema. Organizmo būklę atspindi ne tik dantys, bet ir liežuvis. Ant liežuvio paviršiaus esančios baltos apnašos gali reikšti sutrikusias virškinimo sistemos funkcijas ar kepenų problemas, atsirandančias dėl nusilpusio imuniteto.

 

  • Valgymo bei virškinimo sutrikimai. Sergant bulimija, anoreksija ar kitais valgymo sutrikimais, dantims gresia erozija ir kiti negrįžtami emalio ir dentino pažeidimai. Eroziją bei šiuos pažeidimus sukelti gali ir padidėjęs skrandžio rūgštingumas.

 

  • Gingvitas. Jei skundžiatės dažnu dantenų kraujavimu, tai gali būti ženklas, kad sergate dantenų uždegimu – gingvitu. Šis susirgimas apima aplink dantis esančius minkštuosius audinius, o ilgainiui gali pažeisti ir dantis.

 

  • Cukrinis diabetas. Įdomu tai, kad žmones, nežinančius, jog serga cukriniu diabetu, apie tai įspėti gali gydytojas odontologas, nes šio lėtinio susirgimo ženklais gali tapti suprastėjusi dantų bei dantenų būklė. Diabetas padidina dantenų ligų riziką bei uždegimų tikimybę. Tyrimų duomenimis, diabetu sergantys pacientai susiduria su tris kartus didesne rizika susirgti parodontoze, todėl privalu itin kruopščiai valyti dantis bei tarpdančius ir reguliariai lankytis pas gydytoją odontologą.

SANUS KLINIKOJE  medicinos ir sveikatinimo paslaugas galite įsigyti ypač geromis medlizingas sąlygomis Pirmąją įmoką galėsite atidėti iki 3 mėnesių!