fbpx
+370 611 15551
Sanus klinika / Naujienos  / Ortodontinis gydymas. Ką būtina žinoti?

Ortodontinis gydymas. Ką būtina žinoti?

Norite tiesinti dantis ar koreguoti netaisyklingą sąkandį, tačiau nežinote, nuo ko pradėti? Visų pirma, reikėtų apsilankyti konsultacijoje pas gydytoją ortodontą, kuris įvertins Jūsų dantų būklę ir parinks tinkamiausią sprendimą. Prieš apsilankant pas ortodontą, būtų naudinga bent šiek tiek pasidomėti apie ortodontinio gydymo galimybes ir etapus. Ši informacija padės apgalvoti tikslingus, Jums aktualius klausimus ortodontui.

Ortodontinis gydymas

Ortodontija – tai netaisyklingos dantų padėties bei sąkandžio korekcija. Gydymas atliekamas tiek vaikams, tiek suaugusiems ir vidutiniškai trunka 1,5-2,5 metų. Ortodontinių aparatų sistema gali būti išimama (plokštelės, funkciniai aparatai) arba fiksuota (breketai).

Plokštelės

Plokštelės skirtos vaikų ar paauglių dantų tiesinimui bei žandikaulio koregavimui. Jos tvirtinamos kabliukais iš gomurio pusės ir turi būti nešiojamos 14-20 valandų per parą. Paskirtis – plėsti žandikaulį ir formuoti vietą nuolatiniams dantims.

Breketų rūšys

Breketai – tai fiksuoti ortodontiniai aparatai, tvirtinami ant dantų paviršiaus. Jie skirti tiesinti dantis bei koreguoti sąkandžio anomalijas.

Metaliniai – tai ne itin estetiški breketai, tačiau gydymas jais yra greitesnis ir pigesnis.

Keramikiniai – tai estetiškesni, mažiau pastebimi dantų breketai, bet gydymas yra brangesnis ir ilgesnis. Nulūžusį ar įskilusį breketą reikėtų pakeisti nauju.

Safyriniai – tai komfortiškesni, kristalinio skaidrumo breketai, todėl yra beveik nepastebimi.

Beligatūriniai – šie breketai reikalauja retesnių vizitų pas ortodontą ir paprastai užtikrina trumpesnę gydymo trukmę. Unikalus breketų fiksavimo mechanizmas sukelia mažiau diskomforto.

Liežuviniai – tai breketai, klijuojami vidinėje pusėje, dėl to niekas net nepastebės, kad juos nešiojate. Gydymas užtrunka kiek ilgiau.

 

Dantų tiesinimo kapos

Tobulėjanti odontologija gali pasiūlyti ortodontinį gydymą ne tik plokštelėmis ar breketais, bet ir nematomomis dantų tiesinimo kapomis. Kapos yra pagamintos iš plonos, skaidrios medžiagos, dėl to yra nepastebimos ir itin patogios. Be to, kapas galėsite išsiimti valgio metu, valantis dantis ar svarbaus susitikimo metu.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.