fbpx
+370 611 15551
Sanus klinika / Naujienos  / Dažniausiai pasitaikančios dantų ligos: kaip su jomis kovoti?

Dažniausiai pasitaikančios dantų ligos: kaip su jomis kovoti?

Turbūt kiekvienas sutiks, kad danties skausmas yra vienas nemaloniausių pojūčių. Neverta laukti kol sukaustys skausmas – rūpinkitės savo dantų būkle profilaktiškai ir išvengsite nemalonių pojūčių bei procedūrų. Kokios dantų ligos dažniausiai pasitaiko ir kaip joms užkirsti kelią?

Ėduonis (kariesas) – tai burnos ertmėje esančių rūgščių sukelta liga. Ėduonį galima atpažinti iš dėmelių ant dantų paviršiaus. Vėliau gali atsirasti dantų jautrumas, kariozinės ertmės (skylutės), skausmas. Pagrindinės ėduonies susidarymo priežastys – netinkama mityba bei burnos higiena. Ėduonies atsiradimą skatina saldus, angliavandenių turintis maistas, todėl rekomenduojama nepiktnaudžiauti saldumynais ir po kiekvieno valgio prasiskalauti dantis. Jeigu ėduonis yra pastebimas pakankamai anksti, gydyti galima ir negręžiant danties, tik jį sustiprinant specialiomis medžiagomis (fluoru, kalcio preparatais, mineralinėmis medžiagomis).

Periodontitas – tai aplink dantį esančių audinių uždegimas. Tai yra pavojinga liga, kuri neretai net baigiasi dantų netekimu. Periodontitą dažniausiai sukelia dantų apnašos, kurios ilgainiui virsta dantų akmenimis. Smarkiai pažengusi liga pasižymi jautriomis, paburkusiomis, kraujuojančiomis dantenomis. Norint užkirsti kelią šiai ligai, reikia kruopščiai valytis dantis bei reguliariai atlikti profesionalią burnos higienos procedūrą. Periodontitas gali būti gydomas chirurginiu arba nechirurginiu būdu. Pasitelkiant nechirurginį metodą, nuvalomos ir poliruojamos dantų šaknų apnašos. Gydant periodontitą chirurginiu būdu, dantenos atskiriamos nuo šaknų ir pašalinamas uždegiminių dantenų perteklius.

Pulpitas – tai danties viduje esančio minkštojo darinio uždegimas. Dažniausiai tai yra negydomo ėduonies komplikacija. Danties nervo uždegimas pasireiškia tamsiomis dėmėmis ant danties, taip pat dantų jautrumu, skausmu ir nemaloniu burnos kvapu.

Skirkite dėmesio dantims prieš pasireiškiant problemoms ar skausmui – tokiu būdu apsaugosite juos nuo rimtų ligų ir pažeidimų. Apsilankykite pas odontologą profilaktiškai (kartą per metus) bei reguliariai atlikite profesionalią burnos higienos procedūrą. Džiaukitės sveika burnos ertme ir žavia šypsena!

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.