fbpx
+370 611 15551
Sanus klinika / Naujienos  / Estetinis plombavimas ar protezavimas?

Estetinis plombavimas ar protezavimas?

Ne kiekvienas gali pasidžiaugti nepriekaištinga šypsena, bet tikrai kiekvienas apie tokią svajoja. Dažnai žmonės kompleksuoja dėl patamsėjusių, nudilusių dantų ir yra priversti varžyti emocijas bei slėpti šypseną ranka. Laimei, suteikti dantims nepriekaištingą formą ir spalvą padeda estetinio plombavimo arba protezavimo procedūra. Kas tai ir kuos jos skiriasi?

Estetinis plombavimas

Estetinis plombavimas – viena populiariausių estetinės odontologijos procedūrų, padedanti patobulinti dantis. Estetinio plombavimo metu plonais sluoksniais dengiama plombinė medžiaga, kuri yra aukštos kokybės ir ypač estetiška. Restauruojant dantis, atkuriami prarasti dantų audiniai, panaikinami tarpai tarp dantų ar pakeičiama dantų spalva ir forma. Procedūros metu plonais sluoksniais dengiama aukštos kokybės ir itin estetiška plombinė medžiaga. Svarbu paminėti, kad estetinis plombavimas yra neskausmingas ir saugus – siekiama maksimaliai išsaugoti dantų audinius. Taip pat, restauruojant krūminius dantis, tiksliai atkuriama kiekviena vagelė ir gumburas, todėl atstatoma ne tik estetinė išvaizda, bet ir kramtymo funkcija.

Estetinis protezavimas

Jau procedūros pavadinimas išduoda, kad ji skirta dantų gražinimui. Estetinio protezavimo tikslas yra toks pats kaip ir estetinio plombavimo, tačiau šis metodas pasitelkiamas esant didesniems defektams – kai danties jau nebeįmanoma atkurti plombinėmis medžiagomis. Atliekant estetinį protezavimą, naudojama bemetalė keramika arba cirkonis. Šių medžiagų privalumas – estetiškas vaizdas ir ilgaamžiškumas. Atliekant estetinio protezavimo procedūrą, visų pirma pašalinami nereikalingi danties audiniai, kurie vėliau atkuriami danties spalvą atitinkančiomis medžiagomis. Priklausomai nuo individualaus atvejo, gali būti naudojamos laminatės, vainikėliai, užklotai, cirkonio oksido keramikos vainikėliai ir kt. Estetinis protezavimas paprastai užtrunka kiek ilgiau nei estetinis plombavimas, nes reikia laukti kol laboratorijoje bus pagamintos reikiamos restauracijos.

Apie tobulą šypseną svajojate ir Jūs? Pasikonsultuokite su gydytoju odontologu dėl estetinio protezavimo ar plombavimo procedūros ir šypsokitės nevaržomai!

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.