fbpx
+370 611 15551
Sanus klinika / Naujienos  / Kelyje link idealios šypsenos – estetinis plombavimas
Kelyje link idealios šypsenos – estetinis plombavimas

Kelyje link idealios šypsenos – estetinis plombavimas

Kaip dažnai su pavydu žvelgiate į gražias, baltumu švytinčias ir taisyklingas įžymybių šypsenas? O galbūt pavyduliaujate nuolat plačiai besišypsančiai ir tobulus dantis demonstruojančiai draugei? Galime garantuoti, kad su panašiomis problemomis susiduriate ne tik Jūs, nes toli gražu ne kiekvieną žmogų gamta apdovanojo tobulai išsidėsčiusiais, nepriekaištingos formos dantimis. Jeigu pabodo vietoje nuoširdaus kvatojimo tik santūriai šyptelėti ir jeigu neturite nė vienos nuotraukos, kurioje šypsotumėtės plačiai ir žavingai, siūlome apsvarstyti vieną populiariausių dantų tobulinimo metodikų – estetinį plombavimą.

Dantų pokyčiai: ne tik estetinė, bet ir sveikatos problema

Svarbu paminėti, kad pasikeitusi dantų išvaizda turėtų versti ne tik nerimauti dėl ne itin džiuginančio šypsenos atvaizdo veidrodyje, bet ir susirūpinti sveikata. Kartais patamsėję, nudilę ar nutrupėję dantys gali būti ženklas, jog Jus užklupo tam tikri sutrikimai ar ligos. Pavyzdžiui, sutrumpėję dantys gali rodyti, jog Jums pasireiškia bruksizmas – nevalingas griežimas dantimis, todėl dantys dyla ir trumpėja. Tokiu atveju, vien tik estetinio plombavimo nepakaks – sutrikimą derėtų gydyti specialiomis sukandiminėmis kapomis.

Kaip atliekamas estetinis plombavimas?

Estetinis plombavimas – tai minimaliai invazinis dantų restauravimo metodas, leidžiantis atkurti dėl įvairių priežasčių prarastus dantų audinius, panaikinti tarpus tarp dantų ar pakeisti dantų emalio spalvą bei dantų formą. Pasitelkiant šį būdą, galima greitai ir lengvai pašalinti tokius estetinius trūkumus kaip senos, nepatraukliai atrodančios plombos, nuskilę ar nudilę dantų krašteliai. Estetinio plombavimo procedūros skiriasi savo apimtimi: kartais koreguojami tik keli nedideli defektai (nuskilę kampeliai, tarpeliai, vizualiai nelygiai atrodantys dantys), o kai kurie pacientai reikalauja pilno estetinio plombavimo beveik visiems burnos ertmės dantims. Kiekvienas estetinis plombavimas – tai individualiai prie paciento poreikių ir esamos dantų būklės pritaikoma procedūra. Po jos pacientai džiaugiasi ne tik pastebimai gražesniais dantimis, bet ir sąlyginai nedidele procedūros kaina, nes tai – viena pigiausių estetinės odontologijos procedūrų.

Svarbu pabrėžti, kad atliekant estetinį plombavimą, stengiamasi maksimaliai išsaugoti dantų audinius, tad tikrai nereikia baimintis, kad gydytojas stipriai nušlifuos dar sveikus dantis. Preparuojama tik tiek, kiek būtina – vos keletą milimetrų ar netgi mažiau. Šiuolaikinės estetiniam plombavimui skirtos medžiagos yra aukštos kokybės ir savo savybėmis puikiai atkartoja emalio ir dentino tvirtumą bei gebėjimą atspindėti šviesą.

Estetinis plombavimas iš gydytojo reikalauja nepaprasto kruopštumo ir kantrybės, nes kiekvienas dantis plombuojamas medžiagą sluoksniuojant itin plonais sluoksniais, taip tarsi atkartojant tikro, gamtos sukurto danties audinius. Jeigu plombuojami krūminiai dantys, atkartojami ne tik audiniai, bet ir dantų dėmelės, kiekviena vagelė ir danties paviršiaus reljefas, tad net ir žiūrint iš labai arti, beveik neįmanoma įžvelgti, kad dantys buvo atkurti pasitelkiant estetinį plombavimą.

Pasikeičia ne tik išvaizda, bet ir savijauta

Šypsena – tik maža smulkmena, tačiau ji turi nepaprastai didelį poveikį tiek mūsų savijautai, tiek ir aplinkinių požiūriui į mus. Kuo gražesni mūsų dantys, tuo labiau pasitikime savimi ir tuo lengviau kurti pilnavertį socialinį gyvenimą. Pavyzdžiui, atkūrus visus priekinius dantis, pasikeičia ne tik šypsena, bet netgi ir žmogaus veido bruožai. Tai skatina daug dažniau šypsotis, fotografuotis, bendrauti su žmonėmis arba, kitaip tariant, tiesiog galima pagaliau pasitikėti savimi.

Estetinį plombavimą išbandę pacientai tvirtina, kad kartu su pastebimai pagražėjusia šypsena pasikeičia ir psichologinė savijauta, o apie pokyčius liudija netgi tiesesnė laikysena bei pagerėjusi nuotaika. Nieko keisto, nes tie, kurie ilgus metus kompleksavo dėl neestetiškai atrodančių dantų, ir po procedūros pažiūrėję į veidrodį pagaliau pamato idealią šypseną, pasijunta tiesiog neprilygstamai.

SANUS KLINIKOJE  medicinos ir sveikatinimo paslaugas galite įsigyti ypač geromis medlizingas sąlygomis Pirmąją įmoką galėsite atidėti iki 3 mėnesių!