fbpx
+370 611 15551
Sanus klinika / Kai trūksta daugumos arba visų dantų

Daugumos ar visų dantų netekimas – problema, su kuria dažniausiai susiduria garbaus amžiaus žmonės. Dantų netenkama dėl periodonto ligų ir jų komplikacijų, lėtinių ligų (pavyzdžiui, diabeto) ar ilgus metus tinkamai nesirūpinant burnos ertmės higiena. Dažniausiai siekiant atkurti prarastą dantų funkciją, gelbėjamasi išimamaisiais dantų protezais, tačiau šis būdas turi įvairių minusų: burnoje nuolat jaučiamas diskomfortas, sunku kramtyti ir kalbėti, šie protezai taip pat gali sąlygoti dantų ir dantenų pažeidimus. Neturint dantų, smarkiai sutrinka ir socialinis gyvenimas – tampa nepaprastai sunku maitintis ir šypsotis, o išimamieji protezai dėl nepatogaus naudojimo sukelia didelį diskomfortą viešumoje. Patikimas būdas, garantuojantis įvairiapusišką komfortą visų dantų netekusiems pacientams – dantų implantai:

  • Ištyrimas: Konsultacijos metu apžiūrima ir įvertinama paciento burnos ertmės būklė, atliekami išsamūs rentgenologiniai tyrimai ir parengiamas gydymo planas, kuriame tiksliai numatomi visi gydymo etapai.
  • Implantacija ir protezavimas: Pirmasis dantų atkūrimo etapas – chirurginis. Jeigu reikia, šio etapo metu pašalinami burnos ertmėje dar likę nepatikimi paciento dantys, o tuomet į žandikaulio kaulą sriegiamas reikiamas dantų implantų skaičius. Dažniausiai pilnam vieno žandikaulio atkūrimui pakanka vos 4 implantų, kurie gali patikimai atlaikyti 10 – 12 dantų. Antrasis etapas – laikinųjų protezų tvirtinimas ant implantų. Tai galima padaryti jau tą pačią arba kitą dieną po dantų implantų sriegimo, tad praėjus vos dienai po chirurginės procedūros, pacientas jau gali šypsotis ir kramtyti maistą. Po kurio laiko laikinieji dantys pakeičiami tvirtais ir ilgaamžiškais nuolatiniais dantimis.

Dar viena alternatyva norint atkurti visus dantis – ant implantų fiksuoti išimamieji dantų protezai. Įprastiniai išimamieji protezai dažnai yra nepatogūs, sukelia skausmą ir stabiliai nesilaiko burnos ertmėje. Tačiau ant implantų tvirtinamas išimamasis protezas yra kur kas stabilesnis, nes yra tvirtinamas specialia jungtimi. Pacientas nepatiria diskomforto ir su protezu jaučiasi tarsi su savais dantimis, ir gali bet kada prireikus protezą išsiimti.

  • Priežiūra: Prižiūrint ant implantų atkurtus dantis, privalu paisyti gydytojo rekomendacijų ir bent du kartus per metus apsilankyti pas specialistą kontroliniams patikrinimams. Tai padės užtikrinti, kad dantų implantų teikiamais privalumais galėsite džiaugtis ne vieną dešimtmetį.

SANUS KLINIKOJE  medicinos ir sveikatinimo paslaugas galite įsigyti ypač geromis medlizingas sąlygomis Pirmąją įmoką galėsite atidėti iki 3 mėnesių!